Haber

Haramidere’den Yayılan Koku ve Kirlilik Mahalleliyi Rahatsız Ediyor

Esenyurt’ta fabrika ve sanayi işletmelerinin bulunduğu bölgeden geçen Haramidere’den yayılan kötü koku ve kirlilik, çevrede yaşayanları rahatsız ediyor.

Çevredeki işletmelerin atık sularının karıştığı iddia edilen dere yüzeyinin köpük ve mavi tabakayla kaplandığı görülüyor.

Dere yatağına katılan bazı kanallardan dereye kara su akmaktadır.

Haramidere’nin geçtiği noktalarda yaşayanlar ve çevre esnafından gelen kirlilik ve kötü koku şikayetleri aylardır sürüyor.

Dere yatağının bulunduğu mahalle sakinlerinden Muhammet Atsan, derenin sürekli berbat bir kokuyla aktığını belirterek, “Biz mahalle sakinleri olarak çok tedirginiz ve rahatsızız. Önlem alınmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili bir an önce önlem alın. Sıcak havalarda sinekler ve kokular bitmiyor, daha da kötüleşiyor. Bu nedenle “Derenin üzerinin kapatılmasını veya başka tedbirlerin alınmasını istiyoruz.” dedi.

Bir diğer mahalle sakini Şehabettin Özyakut ise derenin özellikle sıcak havalarda rahatsız edici hale geldiğini vurgulayarak, “İnsanlar hem pislikten hem de kokudan rahatsız oluyor. Ayrıca yağmur yağdığında sel ve afetler oluyor. 10 yıldır burada yaşıyorum, bu dere hep böyleydi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu