Haber

Kılıçdaroğlu: Atatürk’ün açtığı yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün yaşanan hukuksuzluklar ve bazı hakim adaylarının tek adamdan aldıkları cesaretle anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmaları, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece asker değil, aynı zamanda bir ordu olduğunun da delilidir. Siyasi deha. Egemenliği tek kişiden aldı.” “Milleti millete teslim eden Büyük Atatürk’ün açtığı yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz” dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bu akşam sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Demokrasinin en güzel yolu olan Cumhuriyeti bize miras bırakan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve iki büyük eserinden biri olarak gördüğü Cumhuriyet Halk Partimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Ölümünün 85. yıl dönümü Bugün bazı yargıçların yaşadığı hukuksuzluklar Tasarılarının tek adamın cesaretiyle anayasal düzeni ortadan kaldırmaya kalkışması, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece askeri değil, aynı zamanda siyasi bir devlet adamı olduğunun kanıtıdır. Egemenliği tek kişiden alıp millete teslim eden Büyük Atatürk’ün açtığı yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu