Haber

TUSAŞ Ar-Ge binası Antalya Teknokent bünyesinde yapılacak

Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent bünyesinde yapılacak olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Milli Muharip Uçak Ar-Ge ve Tasarım Merkezi binasının sözleşmesinin imzalandığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, Antalya Teknokent’te 25 yıl süreyle kullanılacak binanın sözleşmesi rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz ve TUSAŞ Genel Müdürü tarafından imzalandı. Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil tarafından imzalandığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Rektör Özkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde ilk kez piste çıkan Milli Muharip Uçak Projesi’nde yer almaktan gurur duyduklarını belirtti. sözlerini kullandı.

TAI ile iş birliğini artıracak ve öğrencilerin meslek edinmelerine katkı sağlayacak bir çalışma hakkında bilgi veren Özkan, Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine yönelik TAI Meslek projesi ile ilgili anlaşma yaptıklarını belirtti.

İş birliği çerçevesinde Mühendislik Fakültesi’ne eğitim laboratuvarı kurulacağını kaydeden Özkan, TAI Meslek Programı ile Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin TUSAŞ üretim tesislerinde yüksek teknolojili üretim ve Ar-Ge çalışmalarını görme fırsatı bulacağını anlattı.

Antalya Teknokent Genel Müdürü Yavuz, TUSAŞ ile işbirliğinin hem üniversite hem de şehir için büyük bir kazanım olduğunu vurgulayarak, “TUSAŞ’ın 25 yıllık yatırım yapacağı Ar-Ge binasında mühendisler, yazılımcılar ve öğrenciler yer alıyor. istihdam edilecektir.” değerlendirmesini yaptı.

Antalya Teknokent’te inşa edilecek 6 bin metrekare kapalı alana sahip TUSAŞ Ar-Ge binasında, Milli Muharip Uçak Projesi başta olmak üzere TUSAŞ’ın yüksek teknolojili savunma sanayi projeleri yürütülecek. Binanın bir yıl içinde hizmete açılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu