Haber

Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Antalya’da devam ediyor

Türkiye Kış Bisiklet Yarışları Serisinin ikincisi Antalya’da yapıldı.

Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği tarafından Aksu ilçesindeki EXPO 2016 Antalya Stand Alanında “Expo Kriteryum” adı altında düzenlenen yarışa 71’i kadın 164 sporcu katıldı. Stand alanı içindeki parkurda elit erkekler 60,2 kilometre, elit ve genç kadınlar ve genç erkekler 43 kilometre pedal çevirdi.

Yarışmanın ikinci serisinde ise elit erkeklerde Türkiye’den Ahmet Örken, elit bayanlarda Özbekistan’dan Yanina Kuskova, genç erkeklerde Türkiye’den Mustafa Tarakçı ve genç bayanlarda Özbekistan’dan Sevinch Yuldasheva birinci oldu.

Türkiye Bisiklet Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Tolga Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin serileriyle kış sezonunda en çok yarış yapılan ülke olacağını söyledi.

Proje kapsamında toplam 1260 sporcunun ülkeye geleceğini anlatan Gündüz, “Sporcuların tamamı konaklama masraflarını karşılayarak ve uçak bileti alarak bisiklet turizmine katkı sağlıyor. Yarışlarımız Aspendos Antik Tiyatrosu’nda başladı. Bu yarışların hepsi olimpik puan dağıttığı için sporcular tarafından çokça tercih ediliyor.Yarışlarımız 15’ine kadar devam edecek.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu