Haber

Tuncay Mollaveisoğlu, Cumhuriyet’in Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa etti

Para için manipülatif haber yaptığı iddiasıyla gündem yaratan Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu’nun adı gazetenin künyesinden çıkarıldı. Mollaveisoğlu’nun yazısı dün gazete yönetimi tarafından yayımlanmadı.

Para karşılığı haber yaptığı iddiasıyla gündeme gelen Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollaveisoğlu görevden alındı.

Gazetenin künyesinden Genel Yayın Yönetmeni Mollaveisoğlu’nun adı çıkarıldı.

Mollaveisoğlu, görevden alındığını sosyal medya hesabından duyurdu. Mollaveisoğlu paylaştı “İdarede başlayan etik tartışması yargıya ve basına yansıdı. Taraf tutarsanız görevden alırız’ dediler. Gazeteciliğin yanında oldum. Görevden alındım.__Okuyucularımıza ve dostlarımıza saygıyla duyurulur.sözlerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinde vakıf müdürü Avukat Turan Karakaş; Eski Genel Yayın Yönetmeni Arif Kızılyalı, İdari-Mali İşler Müdürü Osman Selçuk Özer ve Reklam Müdürü Esra Bozok, bir e-ticaret şirketinden e-ticaret yasasına aykırı manipülatif haberler karşılığında çikolata kutusunda kayıt dışı para aldıklarını iddia etti. Ocak 2023’te yürürlüğe gireceğini duyurmuştu.

Dilekçede, Cumhuriyet Vakfı Lideri Alev Coşkun’un da bu paradan haberi olduğu ve üstünü örtmeye çalıştığı belirtildi.

Cumhuriyet gazetesi söz konusu konudaki iddiaları yalanladı. Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Mollevsioğlu, tartışmalara ilişkin yazdığı yazıda gazetenin sahibi olan vakıf yönetimine tepki gösterdi.

Mollaveisoğlu, yazısında şunları yazdı’ Konu yasal olmaktan öte, gazetecilik etiği ile doğrudan ilgilidir. Gazeteye yansıyan bu vahim olay, gazetecilik onuru için büyük bir zahmetin kuralları çerçevesinde çalışmayı göze alan arkadaşlarımızda derin bir üzüntü ve öfkeye neden oldu. Ortadan kaldırılabilirken, bu tatsızlığın savunulması ve kamuoyuna duyurulması hepimizi derinden üzüyor. dedi. Ancak Mollaveisoğlu’nun yazısının gazetede yayınlanması yönetim tarafından engellendi.

Mollaveisoğlu’nun yazısının ardından Cumhuriyet gazetesinden yapılan açıklama 6 aydır Genel Yayın Yönetmenliği yapan Mollaveisoğlu, Cumhuriyet gazetesine uyum sağlayamadı. Yeterli bir televizyon sunucusu olmasına rağmen, yönetim becerilerini gösteremedi. söylendi. Ayrıca cevap mektubunda ‘C Umhuriyet gazetesini ele geçirmeye çalışan bir grup, şimdi de Cumhuriyet gazetesinin itibarını zedelemek için harıl harıl çalışıyor.‘ dahil edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu