Ekonomi

Skeena Resources, Eskay Creek projesi için güçlü ekonomik veriler bildirdi

VANCOUVER – Skeena Resources, Britanya Kolumbiyası’nın Tahltan Bölgesi’ndeki Eskay Creek altın-gümüş projesinin Kesin Fizibilite Çalışmasından (DFS) umut verici sonuçlar elde ettiğini duyurdu. Global Resource Engineering ve Sedgman Canada tarafından yürütülen çalışma, önemli iyileştirmelerle önceki Fizibilite Çalışmasını temel alıyor. Skeena’nın Lideri ve CEO’su Randy Reichert’a göre DFS, projenin riskten arındırılmasında önemli bir kilometre taşını temsil ediyor ve maden rezervlerinde %20’lik bir artış sağlıyor.

Volkanojenik Masif Kükürt (VMS) yatağıyla bilinen Eskay Creek projesinin maden ömrü artık 12 yıl uzatıldı. Güncellenen maden rezervi tahmini, risk azaltma çabaları, öngörülemeyen değişiklikler ve maliyet enflasyonu nedeniyle önceki çalışmaya göre %20 artışla 713 milyon C$ tutarında üretim öncesi sermaye harcaması öngören DFS bulgularının doğrudan bir sonucudur.

DFS’deki değerli öne çıkanlar şunları içerir:

  • Altın fiyatının ons başına 1.800 dolar ve gümüş fiyatının ons başına 23 dolar olduğu varsayımını kullanarak, vergi sonrası net bugünkü değer (NPV) 2 milyar dolar (1,46 milyar dolar) ve iç getiri oranı (IRR) %42,9’dur. – Maden ömrünün (LOM) tüm sürdürme maliyetinin (AISC), satılan altın eşdeğerinin ons başına 684 dolar olduğu iddia ediliyor. İlk on yılda ortalama yıllık üretimin 370.000 ons altın olacağı ve vergi sonrası ortalama yıllık nakit akışının 365 milyon C$ olacağı öngörülüyor. Toplam maden rezervlerinin 39,8 milyon ons altın ve 88 milyon ons gümüş (4,6 Moz AuEq) olacağı öngörülüyor. milyon tona yükseldi.

Reichert, özellikle artan rezerv tahminlerine katkıda bulunan değerli metalurjik keşifler sayesinde projenin hissedar değerini önemli ölçüde artırma potansiyeli konusunda iyimser olduğunu belirtti. Ek olarak, altın ve gümüş için mevcut piyasa fiyatlarına göre yalnızca 1,2 yıllık geri ödeme süresiyle Eskay Creek, kendisini segmentte üst düzey bir operasyon olarak konumlandırıyor.

Skeena ayrıca aynı bölgedeki Snip projelerini canlandırmayı ve portföyünü Britanya Kolumbiyası’nın üretken şirketlerini kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor. AltınÜçgeninde kalkınmaya stratejik bir odaklanma gösterir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu