Haber

Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Bin Abdul: “Erdoğan Müslümanların şampiyonudur”

Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Dato Johari bin Abdul, Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile yaptığı görüşmede ülkesinin FETÖ ile mücadelede Türkiye’ye verdiği desteği dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Müslümanların “şampiyonu” olduğunu söyledi.

Meclis Başkanı Şentop, Cezayir’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Birliği’nin (ISIPAB) 17’nci Konferansı kapsamında Malezya Temsilciler Meclisi Lideri Bin Abdul ile bir araya geldi.

Şentop, karşılıklı olarak uygun çıkarların bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke parlamentoları arasında temas ve iş birliğinin daha da artırılabileceğini söyledi.

Malezya ile Kapsamlı Stratejik Paydaşlar düzeyine çıkarılan ikili çıkarlar kapsamında ticaret hacmini istikrarlı bir şekilde artırmayı hedeflediğini ifade eden Şentop, Türkiye’nin yaşadığı 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini hatırlatarak, söz konusu örgütün aynı zamanda ulusal güvenlik riski oluşturduğunu vurguladı. faaliyet gösterdiği ülkeler için

Şentop, FETÖ’nün yeni nesil bir terör örgütü olarak ülkeleri istikrarsızlaştırarak faaliyetlerini yaygınlaştırdığını, eğitim kurumları, STK gibi yapılarla kendini gizleyebileceğini belirtti. Malezya’nın çalışmalarında FETÖ ile iş birliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Şentop, Malezya’da halen faaliyet gösteren FETÖ bağlantılı okullarla ilgili de çözüm beklentisini iletti.

Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Bin Abdul, FETÖ’nün Türkiye’deki yapılanmasını ve üslerini anladıklarını ifade ederek, “(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan gıptayla baktığımız bir insandır, öyle de diyebiliriz. Müslümanların şampiyonu.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu