Haber

Bursa Mustafakemalpaşa’da ‘tıbbi aromatik bitki işleme tesisi’

BURSA (İGFA) –Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Koşuboğazı Mahallesi’nde temelleri atılan Uludağ Agro Tıbbi Aromatik Bitki İşleme Tesisi, tarımsal üretimi ve ürün çeşitliliği yüksek olan ilçe için bir vizyon olma yolunda yükseliyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) yüzde 55 hibe ile kurulan tesisin hummalı bir çalışmayla Mayıs ayında açılması hedefleniyor. Yılın 12 ayı hizmet verecek tesis, ilçede binlerce kişiye istihdam sağlayacak.

Tarımsal kalkınma projeleriyle örnek çalışmalara imza atan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar döneminde hayata geçirilen Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, ilçede hem yeni gelir kaynağını hem de eser çeşitliliğini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. ilçedeki üreticilere katma değeri yüksek eserler çeşitlendiriliyor.

Tıbbi aromatik bitkiler sayesinde ilçede özellikle kadınlara yönelik istihdam edilen tıbbi aromatik bitkiler, pazar sorunu yaşamadan temelleri atılan Uludağ Agro Tıbbi Aromatik Bitki İşletme Tesisi’nden dünya pazarına gönderilmeye hazırlanıyor. . Mustafakemalpaşa Koşuboğazı Mahallesi’nde kurulan bu tesis sayesinde ilçe üreticilerine tarımda dünyanın kapılarını aralaması amaçlanıyor.

Mustafakemalpaşa’ya vizyon katacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kanar, belediyenin 100 yıllık tarihinde bir ilk olan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzle üreticilere temel olmak üzere tarımda rekorlar kırdıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu