Haber

Adana’da yine deprem mi bekleniyor? Adana’da bir deprem daha olur mu?

Adana Türkiye’de tekrar deprem bekleniyor mu? Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde bilanço her geçen dakika daha da ağırlaşıyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 544’e, yaralı sayısı ise 26 bin 721’e yükseldi. Peki, Adana’da yine deprem mi bekleniyor? Adana’da bir deprem daha olur mu? Detaylar burada…

ADANA’DA YENİDEN DEPREM BEKLENİYOR MU?

Merkezi Kahramanmaraş olan ve büyük yıkıma neden olan depremi 3 gün önce sosyal medya hesabından duyuran ‘deprem peygamberi’ lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, 13-14 Şubat tarihlerini görsel yayınlayarak dikkat çekti. .

13-14 ŞUBAT TARİHLERİNE DİKKAT

Türkiye’de 5-6 büyüklüğünde artçı sarsıntıların devam edeceğini belirten Hoogerbeets, “10 Şubat’ta da sismik dalgalar bekliyorum. Ama şiddetli olmayacağını tahmin ediyorum. Ay geometrisinin 13-14 Şubat arasında oluştuğunu görüyoruz, Şubat ortası, bu biraz daha kritik olabilir” dedi.

7.6 SHAKE İÇİN DE UYARILDI

Kahramanmaraş sarsıntısını önceden bilen Hoogerbeets, 7.6 büyüklüğündeki deprem öncesi “Kuvvetli sarsıntılar devam edecek” uyarısında bulundu. Bu uyarının hemen ardından Kahramanmaraş’ta 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu