Ekonomi

Yellen: ABD, Hint-Pasifik ülkeleriyle ticaret ve yatırımı artırmaya kararlı

Yellen, Asya Sosyal Politika Enstitüsü’nün ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Hint-Pasifik’e yönelik ekonomik yaklaşımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Biden yönetiminin ABD’nin Hint-Pasifik ülkelerine yönelik tarihini ileriye taşıdığını ve bölgenin ABD ve dünyanın geleceği açısından öneminin bilincinde olduğuna işaret eden Yellen, yönetimin tedarik zincirlerini garanti altına almak, Hint-Pasifik sorunlarıyla ilgilenmek için çalıştığını kaydetti. zorluklara meydan okuyun ve fırsatları yakalayın.

Yellen, ticaret ve yatırımın artırılması, ekonomik dayanıklılığın güçlendirilmesi ve küresel zorluklara karşı iş birliği yapmanın bölgedeki ekonomik stratejileri şekillendiren üç öncelik olduğunun altını çizdi.

ABD’deki büyüme ve inovasyonun Hint-Pasifik ekonomilerindeki dinamizmi artırmaya yardımcı olduğunu belirten Yellen, ülke ile Hint-Pasifik arasındaki ticaret ve yatırımın Amerikan ekonomisine fayda sağladığını vurguladı.

Bu ay ABD’de düzenlenecek Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) ülkeleri zirvesine değinen Yellen, “Amerika’nın Hint-Pasifik’ten yüz çevirdiği yönündeki iddialar tamamen asılsızdır. ABD’ye çok büyük potansiyel faydalar sağlayacaktır.” ekonomi ve bölge genelinde Hint-Pasifik.” “Ekonomik bağlarımızı derinleştiriyoruz” dedi.

Hint-Pasifik ülkelerinin dinamik ve hızla büyüyen bir bölge olduğuna dikkat çeken Yellen, bölge büyüdükçe ABD’li şirketlerin ve çalışanların hızla genişleyen bir müşteri kitlesine kavuştuğunu ifade etti.

“ABD Çin’den ayrılmaya çalışmıyor”

Yellen, Biden yönetiminin Hint-Pasifik ülkeleriyle ticaret ve yatırımı genişletmeye kararlı olduğunu, ileriye dönük olarak Hint-Pasifik ile artan ticaret ve yatırımın yurt içinde daha fazla büyüme ve istihdamı desteklemeye devam edeceğini, aynı zamanda Hint-Pasifik’te büyüme ve istihdamı artıracağını vurguladı. -Pasifik ülkeleri. Arttıracağını söyledi.

ABD’nin Çin’den ayrılmaya çalışmadığını yineleyen Yellen, “Ekonomilerimizin tamamen ayrılması ya da Hint-Pasifik ülkeleri de dahil olmak üzere ülkelerin taraf olmaya zorlandığı bir yaklaşımın küresel anlamda önemli olumsuz etkileri olacaktır. Hint-Pasifik bölgesindeki ekonomik bağlantıların boyutu ve küresel tedarik zincirlerinin karmaşıklığı.” Bunu göz önünde bulundurursak bu kesinlikle uygulanamaz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu