Haber

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Mesajı “23 Nisan” Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu, milletinin ferasetine ve vicdanına güvenenlerin her zaman kazanacağını belirterek, “Milli Milletimizin iradesiyle Milli Mücadele’den bu günlere çok yol kat ettik. ulus.” terimini kullandı.

Hisarcıklıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 103. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayınladığı bildiride, milletin kararının üzerinde bir karar olmadığına işaret etti.

Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak gücün millet egemenliği olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve milli egemenliğin kabulünün yıl dönümünü bir kez daha coşku ve sevinçle kutladıklarını ifade etti.

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünyayla paylaşan ilk ve tek ülke olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bu gurur gününü yaşattıkları için minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Milletinin basiret ve vicdanına güvenen her zaman kazanır. Milletimizin iradesiyle bu günlere İstiklal Harbi’ni getirdik.Biz iş dünyası olarak hiçbir zaman canımızı ortaya koyarak bu çabayı sarf etmedik.” İstihdam ve üretim gücümüzü arttırarak durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmek, insanımızın yaşam kalitesini, sosyal, kültürel ve maddi zenginliğini arttırmaktır. Bu duygu ve niyetlerle Türk iş dünyasının adına aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. Sizi içtenlikle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu