Teknoloji

Tecno Telefonların Rengini Değiştiren Teknolojiyi Duyurdu

BMW’nin otomobilin rengini değiştirmesine olanak sağlayan teknolojisiyle birlikte renk değiştiren cihazlar için de bir kapı görüldü. Teknoloji firmaları bu teknoloji üzerinde çalışmalarını sürdürürken yükselen isim Tecno yeni teknolojisini tanıttı.

Techno’nun “ Bukalemun Boyama Teknolojisi ”, telefonların arka kapağını çok daha renkli hale getiriyor. Ayrıca tek bir renk değil, geniş bir renk yelpazesi aynı anda arka panele yansıtılabilir.

Tecno’nun renk değiştiren telefon teknolojisi:

Bu teknoloji nasıl çalışıyor?

Renk değiştirme teknolojisi, ilk akla gelen arka panele ekran yerleştirme prosedürü içermiyor. Elektriğe maruz kaldığında renkler taraf değiştirebilir. bir mikrondan daha küçük prizma malzemelerionun sayesinde

Bu prizmaların yönü kontrol edildiğinde malzemenin ışığı farklı dalga boylarında yansıtması sağlanabilir. Tecno ayrıca cihaza yüklenen yazılım ile bu prizmaların kenarlarını kontrol eder. kullanıcı, 1600 farklı renktenseçebilir veya renkleri, pil durumuna, müzik çalmaya ve bildirimlere göredeğiştirilebilir.

Üstelik Tecno tarafından paylaşılan bilgilere göre teknolojinin oldukça uzun bir ömrü bulunuyor. Renkler, 2 milyon tekrara kadar değiştirilebilir. renk değişirse 0.03 saniyedetamamlanıyor.

Teknoloji de pillerin düşmanı değil:

Yine akıllara gelen en temel sorulardan biri de elbette bu teknolojinin pil performansını nasıl etkilediği oluyor. Tekno, teknoloji sadece bir gün için 5 dakikalık görüntülemeye eşdeğer tüketimyaptığını belirtiyor.

Yeni teknolojinin hangi modellerde yer alacağı henüz açıklanmadı.

Tecno aslında farklı bir teknoloji ile renk değiştirebilen telefonunu daha önce piyasaya sürmüştü:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu