Haber

TBMM Genel Kurulu 12. Kalkınma Planı’nı kabul etti

2024-2028 dönemini kapsayan 12. Kalkınma Planı, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Planın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki görüşmeleri sırasında Planın Cumhurbaşkanlığına iadesi için 29 önerge sunuldu. Önerilerden 8’i geri çekildi, görüşülen diğer öneriler ise kabul edilmedi.

Müzakerelerin tamamlanmasının ardından yapılan oylamada 12. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Planın kabul edilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 2053 vizyonu çerçevesinde uzun vadeli bir yol haritası olan Plana, TBMM’nin iradesiyle son şeklini verdiğini belirtti. Türkiye Meclisi.

Değerlendirmeleriyle katkıda bulunan tüm milletvekillerine teşekkür eden Yılmaz, “Dünyanın yeni zorluklarla karşı karşıya olduğu bir dönemde Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç ​​yapacağımıza inanıyorum. Bu bakımdan kırmızı elmamız Türkiye’dir” dedi. Milletimizin asırlık hayallerinin vaadi olan Yüzyıl, 2053 vizyonu çerçevesinde tasarlanan 12. Yüzyıl. “Kalkınma Planımız, yeni yüzyılda ileriye dönük karar alma süreçlerimizde temel yol gösterici belgemiz olacaktır.” Cumhuriyetimizin.” dedi.

Daha sonra Genel Kurul’da Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlar ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerinde görüşmelere başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu