Haber

Süleyman Soylu Seçim Gecesi için Türk Silahlı Kuvvetlerinden ne istedi?: ‘Arkadaşlar savaşa mı yoksa seçime mi gidiyoruz?’

Seçime iki gün kala CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı ve AK Parti’nin 2. bölge milletvekili adayı Süleyman Soylu hakkında yanlış açıklama yaptıklarını açıkladı.

‘Arkadaşlar savaşa mı gidiyoruz, seçime mi gidiyoruz?’

Seçime iki gün kala, adaylıktan çekilmeler, suikast iddiaları ve son olarak da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunuldu. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanı ve İçişleri Bakanı ve AK Parti 2. Bölge Milletvekili adayı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Murat Bakan, İçişleri Bakanlığı’nın seçim günü Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) zırhlı araç ve işçi talebini içeren GAMER belgesini paylaştı. ‘Arkadaşlar savaşa mı gidiyoruz, seçime mi gidiyoruz? Neden seçim için TSK’ya ihtiyacınız var? TSK’nın zırhlı araçları neden hazır tutulacak?’diye sordu.

‘Suç Bakanı değil, İçişleri Bakanlığı’nda suç örgütü kurdu’

“Başından beri onun hakkında söylüyoruz: ceza işleri bakanı. O sadece kriminal işler bakanı değil, içişleri bakanlığında suç örgütü kurmuştur.”CHP’li Murat Bakan sözlerini şöyle sürdürdü: “Süleyman Soylu suç örgütünü savcılığa şikayet ediyoruz. Soylu’nun kendisi hakkında 5 bug daha yaptık. 105 tane daha kaldı. Çok hata yaptı. Soylu devlet sırlarını kullanmak kabahatinden yargılanacak. En önemli noktaya geliyorum GAMER’e yeni bir operasyondan bahsediyorum Bu gördüğünüz belge İzmir Valiliği İl Emniyet ve Acil Durum Uyum Merkezi’nin (GAMER) yazısıdır İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü bir yazı gönderiyor. valiliklerin ordu komutanlıklarına mektup GAMER’in Türk Silahlı Kuvvetlerinden ne istediğini arkadaşlara anlatalım: ‘Oy kullanma günü öncesi alınacak tedbirler kapsamında kolluk birimlerimize bağlı zırhlı ve uçaklar göreve hazır tutulmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait personel, zırhlı araç ve diğer araçların gerekli görülmesi halinde görevden alınabilecekleri, bunun sağlanması için Valilerimizce belirtilmiştir. Rica ederim.”

‘Suç ortağı olmayın’

CHP’li Murat Bakan Soylu’ya hitaben, ‘Arkadaşlar savaşa mı gidiyoruz, seçime mi gidiyoruz? Soruyorum: Seçim için Türk Silahlı Kuvvetlerine neden ihtiyacınız var? TSK’nın zırhlı araçları neden hazır tutulacak? Şunu soruyorum: İçişleri Bakanı cevap versin: Bu yazının ne önemi var? Bu makaleyi neden yazdınız? Buradan valilere sesleniyorum: Suça ortak olmayın. Türk Silahlı Kuvvetlerimize sesleniyorum: Bu olağan bir rutin seçimdir, Türkiye’de seçimler 5 yılda bir yapılır. Bu seçim böyle bir seçimdir. Herkes oyunu kullanacak. Hukuksuz emirlere itaat etmediklerini, İçişleri Bakanlığı’na veya rastgele herhangi bir kişiye bağlılıklarının olmadığını, asıl sadakatlerinin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na, hukukuna ve milletine olduğunu hatırlatmak isterim.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu