Teknoloji

Sonunda şunu gördük: 200 metrelik radyo kulesini göz açıp kapayıncaya kadar çaldılar.

ABD – Jasper, Alabama’daki bir radyo istasyonunun çalışanları, istasyonun 60 metrelik AM radyo kulesinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğunu keşfettiğinde şaşkına döndü . Geçtiğimiz hafta bir peyzaj ekibi bahar temizliği için sahaya geldiğinde, tam bir düzensizlik fark ettiler ve hemen istasyonun genel müdürünü aradılar.

Çalışanlar 200 metre yüksekliğindeki dev kulenin yerinde olmadığını görünce gözlerine inanamadılar. Her yere kablolar dağılmış, ortalık savaş alanına dönmüş, devasa kule oradan çalınmıştı.

Hırsızlar devasa kuleyi söküp götürmekle kalmadı. Aynı zamanda yakındaki bir binayı da yağmaladılar ve verici dahil tüm ekipmanı kaldırdılar. Yayında kalmak için istasyon, AM kulesi yeniden kurulana kadar FM radyoyu kullanmayı umarak Federal Bağlantı Komitesi’ne başvurdu. Ancak bu talepler de reddedildi. . Daha da kötüsü çalınan ekipman sigortalı değildi.

Bu hırsızlık bölgede ilk değil. Altı ay önce hırsızlar yakındaki bir radyo istasyonuna girip bakır borular ve diğer malzemelerin yanı sıra klima ünitesini de çaldılar.

Çalınan kuledeki metallerin ve yağmalanan elektronik ekipmanların değeri onbinlerce doları aşıyor. Bu ABD için bile değerli bir önlem ve doğanın ortasında savunmasız bekleyen onbinlerce dolar değerindeki kulelerin sökülüp parçalanması ve hurda metal olarak satılmasının yakın gelecekte değerli bir kâr kaynağına dönüşeceği endişesi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu