Teknoloji

Seagate, 30 TB kapasiteli Mozaic 3+ sabit disk platformunu tanıttı

DUBLIN – Veri depolama çözümlerinde dünya lideri Seagate Technology Holdings plc, Termal Geliştirilmiş Manyetik Kayıt (HAMR) teknolojisine sahip çığır açan Mozaic 3+ sabit disk platformunu tanıttı. Bu yenilik, şirketin plaka başına 3 TB’ı aşan alan yoğunluklarına ulaşmasını sağlayarak Exos’un amiral gemisi ürün ailesini 30 TB’ı aşan kapasiteler sunan sürücülerle yeni bir alana taşıyor.

Mozaic 3+ teknolojisi birçok son teknoloji ürünü bileşeni bir araya getiriyor:

  • Manyetik stabilite sağlayan muhteşem kafes platin alaşımlı ortam.
  • Hassas veri yazımı için tasarlanmış nanofotonik bir lazer.
  • Kuantum teknolojisi sensörlerini kullanan Gen 7 Spintronic Okuyucu.

Bu teknolojik ilerlemeler yalnızca depolama boyutunun artırılmasıyla ilgili değil; Aynı zamanda bilgi merkezlerinin genel verimliliğinin arttırılmasına da odaklanılmaktadır. Yeni sürücüler, aynı altyapı ayak izinde depolama kapasitesini iki katına çıkaracak şekilde tasarlandı. Bu atılımın, çevre açısından daha sürdürülebilir teknoloji uygulamalarına yönelik küresel baskıya paralel olarak güç verimliliğini önemli ölçüde artırması ve karbon emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunması bekleniyor.

Seagate, hiper ölçekli bulut müşterilerini hedefleyen bu yüksek kapasiteli disklerin dağıtımının bu çeyrekte başlayacağını doğruladı. Büyük bir bulut hizmet sağlayıcısının Seagate sürücülerini kullanımını artırması bekleniyor.

Mozaic 3+ platformu, dijital bilgilerin eşi benzeri görülmemiş bir hızla arttığı bir çağda bilgi depolamaya yönelik sürekli artan talebi karşılamaya devam eden Seagate için stratejik bir adımı temsil ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu