Ekonomi

Pekin’de Hidrojen Yakıt Hücreli Araç Karbon Emisyonu Azaltma Projesi Başlatıldı

26 Ağustos 2022’de Pekin, Çin’de düzenlenen 2022 Dünya Yeni Güçlü Araç Konferansı sırasında hidrojen yakıt hücresi kurulumunu öğrenen ziyaretçiler. (Fotoğraf: Ju Huanzong/Xinhua)

PEKİN, 4 Ağustos (Xinhua) — Karbon piyasası ticaretine katılmak için hidrojene dayalı bir proje olan Pekin hidrojen yakıt hücreli araç karbon emisyonu azaltma projesi Perşembe günü Pekin’in Daxing semtinde başlatıldı.

Projenin karbon emisyonlarını yılda yaklaşık 24.000 ton azaltabileceği tahmin edilirken, şehrin ilk hidrojen bazlı karbon ticaretinin Eylül ayında tamamlanması bekleniyor.

Pekin’deki Zhonghe Xinxing Güç Teknolojisi Araştırma Enstitüsü Limited Şirketi, projeyi 16 hidrojen işletmesiyle işbirliği içinde geliştirirken, proje, karbon içeren operasyon kurulumu aracılığıyla karbon muhasebesi ve ticaretini tamamlayacak.

Pekin Belediyesi Ekoloji ve Çevre Ofisi Müdür Yardımcısı Yu Jianhua, ulaşım bölümünün değerli bir karbon emisyonu kaynağı olduğunu söyledi.

Yetkili, hidrojen yakıt hücreleriyle çalışan araçların geleneksel dizel motorlu ağır hizmet araçlarının yerini alabileceğini, böylece güç verimliliği ve karbon azaltımı için yeni bir çözüm sağlayabileceğini söyledi.

Son yıllarda Pekin, 1.800’ü aşan yakıt hücreli araçların tanıtım ölçeğiyle hidrojen ve yakıt hücreli araç endüstrisinin gelişimini teşvik etmek ve desteklemek için çaba sarf etti. Bu araçların birçoğunun uygulama alanları arasında şehrin soğuk zincir lojistiği, ulaşım ve turizmde yolcu taşımacılığı yer alıyor. ¦

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu