Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi 228 bin 400 ağaç fidanını toprakla buluşturdu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kentteki tarımsal üretimi artırmak ve kente daha yeşil bir çehre kazandırmak amacıyla il genelinde 228.400 ağaç fidanı dikti.

Kentin çeşitli yerlerinde ağaçlandırma ve MuğlaKentin korunması için açılan 159 çevre davasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin kentin doğasını koruma çabası ve çabası hız kesmeden devam ediyor. Muğla büyükşehir grupları; ayrıca yol kenarlarına, parklara ve çeşitli yeşil alanlara ağaç dikti. Kent merkezlerini daha yeşil bir görünüme kavuşturmak için kent merkezlerine 11 bin 270 ağaç diken gruplar; tarımsal üretim, rehabilitasyon ve yeşil alan düzenlemeleri için toplam 228.400 ağacın toprakla buluşmasını sağladı.

Çöp sahası olarak kullanılan alanların rehabilite edilerek doğaya kazandırılması için çalışma yapan Muğla Büyükşehir ekipleri, kapanan çöp alanlarının yeşillendirilmesi amacıyla ağaçlandırma çalışması yaptı. Bunun yanı sıra tarımsal üretimi desteklemek amacıyla üreticilere ceviz, incir, zeytin ve kestane fidanı dağıtan Muğla Büyükşehir Belediyesi, birçok ilçede tarımsal fayda sağlanmasına temel oluşturmuş ve daha yeşil bir şehir için çalışmıştır. Ekipler ayrıca alternatif tarım ürünleri yetiştirmek için sakız ve dut ağaçları dikti.

YEŞİL ALAN BÜYÜKLÜĞÜ 3,5 KAT ARTTI

Muğla Büyükşehir Belediyesi, şehrin doğasını korumak ve yeşil bir şehir yaratmak için 2014 yılından bu yana yürüttüğü çalışmalar kapsamında sorumluluk alanlarındaki yeşil alan miktarını yaklaşık 3,5 kat artırarak 255 bin metrekareden 827 bin 98 metrekareye çıkardı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sorumluluk alanına giren 255 bin 180 metrekare olan yeşil alan büyüklüğünü 2014 yılından bu yana 827 bin 98 metrekareye çıkardı.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu