Haber

Mudanya’daki totem krizinde CHP nöbeti

BURSA (İGFA) –Yerel belediyenin ‘İsmet İnönü Bulvarı’ tabelasının yanına Büyükşehir logolu totem dikilmesinin ardından yerel belediyenin mevcut tabelasının kaldırılması istendiğinde kamuoyunu harekete geçiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a CHP’den destek geldi. Mudanya Mütareke Meydanı’ndaki belediye.

CHP Bursa İl Lideri Nihat Yeşiltaş, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Mudanya İlçe Başkanı Kurtuluş Furkan Atalay ve partililer, Büyükşehir Belediyesi’nin kamuya zarar vermesini önlemek amacıyla Mütareke Meydanı’nda bir araya geldi.

YEŞİLTAŞ: ALGIDA HUZURSUZLUK YARATMAYIN!

İl Başkanı Yeşiltaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a seslenerek, “Açıklamalarla belediyecilik yapmayı bırakın. Seçim öncesi algı yaratacak huzursuzluk yaratmayın. Son 5 ayınızı daha önce görmediğimiz bir siyasi nezaketle geçirin. Çünkü biz biz” dedi. Halkımızın Mustafa Bozbey Büyükşehir Belediyesi yönetiminde keyifli günler geçirmesini diliyorum.” çok az şey vardı.” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi yetki ve sorumluluğunda olan Mütareke Meydanı’nda bulunan 8 yıllık tabelanın yanına büyükşehir logolu totem dikti. Daha sonra Mudanya Belediyesi’nin tabelasını kaldırmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve vatandaşlar tarafından engellendi. Gün boyu nöbet tutan Büyükşehir gruplarına Mudanya Belediyesi tabelasının sökülmesine vatandaşlar izin vermedi. CHP İl Lideri Nihat Yeşiltaş gece saatlerinde bölgeye giderek halkın zarar görmemesi için açıklamalarda bulundu.

Başkan Yeşiltaş, Nilüfer, Mudanya ve Gemlik belediyelerinin öncü ve örnek projeler üreterek vatandaşa hizmet tutkusunu sürdürdüklerini belirterek, başvurunun sadece CHP yönetimindeki belediyelere yapıldığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu