Haber

Konyaaltı Belediyespor Hentbol Takımı yeni sezon hedeflerini açıkladı

Geçtiğimiz dönemde Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Kupası’nı kazanan Konyaaltı Belediyespor Hentbol Takımı’nın Teknik Direktörü Birol Ünsal, bu dönem hedeflerinin hem lig hem de Avrupa Kupası olduğunu söyledi.

Yeni dönem hazırlıklarının ikinci etabında Burdur’da 9 günlük kampla hazırlanan Mavi Kelebekler, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde çalışmalarına devam ediyor. Geçen sezon EHF Kadınlar Kupası’nı kazanan grubun teknik direktörü Birol Ünsal, kamp faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Geçen hafta Antalya’da sezonu açtıklarını anlatan Birol Ünsal, “Kızlarımıza daha önce hazırlık programı göndermiştik. Bir hafta Antalya’da antrenman yaptık. Antalya belli ki çok sıcak. Burdur’dayız ki çok sıcak. Kampın daha verimli geçmesi için bize yakın.Gerçekten olağanüstü güzel tesisler.Burdur kampçılık açısından çok güzel, gerek iklim gerekse tesis olarak. Bu ülke olarak gurur duyacağımız bir tesis” dedi.

‘MAVİ KELEBEK İSTİYORUZ’ 5 gün önce başladıkları Burdur kampında ikili antrenman yaptıklarını söyleyen Ünsal, Burdurlu hentbol camiasının gösterdiği ilgiden memnun olduklarını sözlerine ekledi. Ünsal, “Evimizde rahat ediyoruz. Verimli bir kamp oldu. Umarım herkes için yeterli bir dönem olur. Türk sporu ve bayan hentbol adına keyifli bir dönem dilerim. Konyaaltı Belediyesi olarak son dönem inanılmaz keyifli bir dönem oldu.” kulübümüz ve ülkemiz için” Türkiye’ye getirdik. Bu adettendir. Doğal olarak kulübümüz adına çıtayı yükseltti. Bu sene hedefimiz yine aynı kupayı kazanmak. Geçen yıl kaybettiğimiz lig şampiyonluğunu, ikinci geldiğimiz lig kupasını bu yıl tekrar Antalya’ya getirmek istiyoruz. Kadın hentbolunda Konyaaltı Belediyesi Mavi Kelebekler var.” Bunun için başta Başkanımız Semih Esen olmak üzere kulübümüzün ciddi destekleri var. Kadınlara ayrı bir önem veriyorlar, kadın sporuna ayrı bir ilgi gösteriyorlar, pozitif ayrımcılık yapıyorlar. Türk kadınının sahada neler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah Antalya’ya hem Avrupa Kupası’nı hem de lig kupasını kazandıracağız” dedi. Takım kaptanı ve kalecisi Sevilay İmamoğlu Öcal, “İlk çalışmalarımıza Antalya’da başladık. Ardından Burdur’da 9 günlük bir kampımız var. Çok güzel bir kamp dönemi yaşıyoruz. Bu sene hedefimiz ligi kazanmak. Avrupa Türkiye Kupası’nı ilk kez Türkiye’ye getirdik. İnşallah bu yıl ikincisini de ülkemizde yaşatmak istiyoruz.”

Kaleci Yağmur Bembeyaz da, “Bu dönemde çıktığımız kulvarların hepsinde kupaya talip oluyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu