Haber

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz İzmit İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, İzmit İmam Hatip Lisesi ile Fen ve Sosyal Bilimler Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, okul müdürü ve yardımcısı tarafından karşılanan Yavuz’a, Liseler arası Vaaz Okuma Yarışması’nda il birincisi olan 12. sınıf öğrencisi Eren Erbay tarafından çiçek takdim edildi.

Yavuz, beraberinde İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan’ın da eşlik ettiği okuldaki etkinlik alanlarını ve dersliklerini gezerek bilgi aldı.

Daha sonra görüştüğü öğrencilere kariyer seçimleri konusunda tavsiyelerde bulunan Yavuz, bu okulların hem ülke hem de İslam dünyası için güzel bir model olduğunu anlattı.

Vali Yavuz, Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik gelişimine büyük ivme kazandırdığını belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tarihte hiç olmadığı kadar güçlüyüz. Yeni nesilleri medeniyetimizle yetiştirmek çok kıymetli. Bilimin, sanayinin ve teknolojinin yanı sıra değerlerimiz var. Bu yüzden sizi takdir ediyoruz.” “Altyapıdan diğer tüm alanlara destek sağlıyoruz. Kendinizi sevin, özgüveninizi koruyun, kendinizi geliştirin, okuyun, öğrenin, araştırın.” İfadelerini kullandı.

İnsana değer vermenin önemine değinen Yavuz, öğrencilere rahatlık için değil, insanlığa hizmet etmek ve tatmin olmak için meslek seçmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Yavuz, sınıfları gezdikten sonra Türkiye’de sadece 14 İmam Hatip Okulunda bulunan ve Kocaeli İzmit İmam Hatip Lisesi müfredatında yer alan müzik bölümü öğretmenleri ve öğrencileriyle bir araya geldi. Yavuz, bu yıl ilk mezunlarını verecek olan bölümün öğrencileriyle sohbet etti.

Vali Yavuz son olarak okul yönetimi ve öğretmenlerle eğitim faaliyetlerine ilişkin kısa bir toplantı gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu