Haber

İstanbul’da PKK/KCK operasyonu: 11 şüpheli gözaltına alındı

İstanbul Terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonda, elinde PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması PYD/YPG’nin faaliyet gösterdiği döneme ait bilgi ve fotoğrafları bulunan şüphelilerin yanı sıra; Aralarında Suriye uyruklulara örgüt adına orman yakma ve video çekme talimatı verildiği bilgisi bulunan şüphelinin de aralarında bulunduğu 13 şüpheliden 11’i yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerince, Bölücü Terör Örgütü’nün deşifre edilmesi ve faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla çalışma yapıldı. PKK/KCK Terör Örgütünün PYD/YPG bünyesinde faaliyet gösterdiği döneme, PKK/KCK Terör Örgütünün Suriye yapılanmasına, polis ekiplerine ilişkin bilgi ve fotoğrafların bulunduğu şüphelilerin yanı sıra; Örgüt adına Suriye asıllı kişilere orman yakma ve fotoğraf çekme talimatı verildiği bilgisi bulunan şüphelinin kimliğini ve adreslerini tespit etti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri dün sabah saatlerinde 10 ilçedeki 13 adrese eş zamanlı operasyon yaparak 13 şüpheliyi yakaladı. Operasyonda 11 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ele geçirilen dijital ekipmanlara el konuldu.

Gözaltına alınan 11 şüpheli sorgulanmak üzere TEM Şubesi’ne götürülürken, firarda olan 2 PYD/YPG’linin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu