Haber

İsrail’in Gazze’deki saldırılarında ölen BM personelinin sayısı 64’e ulaştı

Birleşmiş Milletler’in Filistinlilere yardım ve barınma sağlayan kuruluşu UNRWA, İsrail’in Gazze’deki saldırılarında hayatını kaybeden BM çalışanlarının sayısının 64’e ulaştığını belirtirken, Samir isimli personelinden birinin eşi ve 8 çocuğuyla birlikte hayatını kaybettiğini duyurdu. .

BM Genel Kurulu kararıyla 1949 yılında kurulan Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nın (UNRWA) İrtibat Müdürü Juliette Touma, dün yaptığı açıklamada, “UNRWA Genel Komiseri Lazzarini, BM Güvenlik Konseyi’ne yapacağı açıklamaları hazırlarken acı haberi verdi.” Anladık.

Meslektaşımız Samir, eşi ve SEKİZ çocuğuyla birlikte öldürüldü, onun ve ailesinin yasını tutuyoruz. Gazze’de 64 meslektaşımız öldürüldü, onlarsız UNRWA asla aynı olmayacak. “Huzur içinde yatsınlar” dedi.

DÜNYADAKİ RASTGELE ÇATIŞMALARDA ÖLÜM EDEN ÇOCUK SAYISINI AŞTI

UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, dün Ürdün’ün başkenti Amman’dan BM Genel Kurulu’na video konferans yoluyla gerçekleştirdiği Acil Durum Bilgilendirme toplantısında şu açıklamalarda bulundu;

“Öldürülenlerin yaklaşık yüzde 70’inin çocuk ve kadın olduğu belirtiliyor. Dün Save The Children, Gazze’de sadece üç haftada yaklaşık 3 bin 200 çocuğun öldürüldüğünü bildirdi. Bu sayı, 2019’dan bu yana dünyanın çatışma bölgelerinde her yıl artıyor.” “Öldürülen çocuk sayısını aşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu