Haber

İsrail Savunma Kuvvetleri, Hizbullah’ın saldırı girişimlerine devam ettiğini duyurdu

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Jonathan Conricus, Hizbullah’ın kuzeydeki sızma ve saldırı girişimlerinin devam ettiğini belirtti. Conricus, “Lübnan’ın cevaplaması gereken büyük bir soru var. Gazze uğruna Lübnan’ın refahını tehlikeye atmaya değer mi?” dedi. dedi.

IDF Sözcüsü Jonathan Conricus, İsrail’in Lübnan bölgesindeki son duruma ilişkin son gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı. Conricus, Hizbullah’ın her gün saldırı girişiminde bulunduğunu belirterek, “Şu ana kadar müdahalemiz ölçülü, taktiksel ve sınıra yakın alanlarla sınırlıydı. Sonuç olarak Hizbullah çok ama çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Saldırıyı tırmandırıyorlar.” Lübnan’ın “ABD’nin cevaplaması gereken büyük bir soru var: Gazze uğruna Lübnan’ın refahını tehlikeye atmaya değer mi?” dedi.

Öte yandan İsrail Silahlı Kuvvetleri, kuzeydeki Avivim bölgesine tanksavar füzeleriyle saldırı girişiminde bulunulduğunu belirterek, “Kısa bir süre önce Lübnan sınırındaki Avivim bölgesinde bir terör örgütünün saldırı girişiminde bulunduğu tespit edildi. İsrail topraklarına tanksavar füzeleri fırlatmayı planladı ve IDF, fırlatma gerçekleştirilmeden önce ekibi vurdu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu