Haber

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü kutlandı

Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü törenle kutlandı.

Belediye önündeki Atatürk Büstüne çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Zübeyde Hanım Bulvarı’nda devam eden programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tebrik mesajı okundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Dava Öcal, burada yaptığı konuşmada, Iğdır halkının mücadelesinin kurtuluş mücadelesinin önemli bir ayağı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“103 yıl önce bugün, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan bağımsızlık mücadelesinde, tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen, yüksek karaktere sahip Türk milletinin yeniden ayağa kalktığı gündür. Gelecek nesillerin, yani bizlerin bu topraklarda özgürce yaşaması için ölümü seçmiştir. 14 Kasım 1920, ülkemizin dört bir yanında yaşanan şanlı gündür. “Mücadelenin sonuç verdiği gururlu bir gündür. Iğdır ve Iğdır’ımız düşman işgalinden kurtuldu.”

Konuşmanın ardından şiirlerin okunması ve halk oyunları ekibinin gösterileriyle program sona erdi.

Törene Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Turan, 5’inci Sınır Tugay ve Garnizon Komutanı Albay Cavit Tütüncü, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından katılımcılar, Şehitler Caddesi’ndeki Mehmet Çavuş Anıtı’na saygı duruşunda bulunarak şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu