Haber

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Karadağ’ı AB üyeliği yolunda destekliyor

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç, Karadağ’ı Avrupa Birliği (AB) üyeliği yolunda desteklediklerini söyledi.

Hırvatistan’a resmi bir ziyarette bulunan Karadağ Cumhurbaşkanı Jakov Milatoviç, başkent Zagreb’de Milanoviç ile bir araya geldi.

Milanoviç ve Milatoviç görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç, Karadağ’ı AB yolunda desteklediklerini belirterek, “Karadağ genel olarak bir önceki hükümetin yolundan devam etmeli. Bu AB’nin yoludur. Siz o yönde ilerlemelisiniz, biz de elimizden geldiğince yardımcı olacağız.” yapabiliriz.” İfadesini kullandı.

“AB üyeliğine giden yolumuzu hızlandırmaktan yanayım”

Milatoviç, Karadağ ile Hırvatistan’ın dostane ve iyi ilişkilere sahip olduğunu ve bu ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Hırvatistan’ın ülkesinin AB üyeliği yolunda verdiği desteğe önem verdiklerini vurgulayan Milatoviç, “Politikam çok açık; AB üyeliği yolumuzu hızlandırmaktan yanayım.” söz konusu.

Milatoviç, Hırvatistan’daki Karadağlı azınlığın ve Karadağ’daki Hırvat azınlığın iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağladığına dikkat çekerek, “Hırvatistan’ı önceki dönemde kaydettiği tüm güzel gelişmelerden, 10 yıllık AB üyeliğinden dolayı tebrik ediyorum. , Schengen ve Euro Bölgesi üyeliği.” Bu kelimeyi kullandı.

Karadağ Cumhurbaşkanı Milatoviç, Hırvatistan ziyareti kapsamında Başbakan Andrej Plenkoviç ile de görüşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu