Haber

Gaziantep’te gazete sahibine silahlı saldırı davası devam ediyor

Gaziantep’te yeni soruşturma kapsamında yerel bir gazetenin imtiyaz sahibini silahlı saldırı sonucu yaraladığına ilişkin mahkûmiyet kararı bozulan 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanıklar İrfan G. ve Yılmaz D savunmalarını yaptı.

Sanıklardan İrfan G., olay günü Yılmaz D. ile evine giden müşteki Mahmut Ö.’nün kendisine küfür ettiğini iddia etti.

Yılmaz D. de Mahmut Ö’ye ateş ettiğini ancak öldürme niyetinde olmadığını iddia etti.

Şikayetçi Mahmut Ö. Öte yandan sanıklardan İbrahim A’nın verdiği haberle itibarını sarstığı gerekçesiyle vurulduğunu savundu.

Tanıkların dinlenmesinin ardından Cumhuriyet Savcısı, mütalaasıyla, kuvvetli suç şüphesini ve sanıkların müşteki üzerinde baskı kurma ihtimallerini dikkate alarak sanıkların tutukluluk hallerinin devamını talep etti.

Sanıklar, mütalaaya katılmadıklarını belirterek tahliyelerini talep etti.

Mahkeme, dinlenmeyen tanıkların bir sonraki duruşmada zorla getirilmesine, sanıklara ilişkin dijital bilgilerin bilişim uzmanı adlı bilişim uzmanına gönderilmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Davanın tarihi

Yerel gazete bayii sahibi Mahmut Ö’nün 27 Nisan 2018’de evinin önünde silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nin 19 Nisan 2021’deki karar duruşmasında, Sadık Onur M. ve Selçuk Y’ye “cinayete teşebbüs” denildi. sanıklar İrfan G. ve Yılmaz D’ye aynı suçtan 16’şar yıl 8’er ay hapis cezası verildi.

“Suçluya yardım” suçundan 10’ar ay hapis cezasına çarptırılan ve tutuksuz yargılanan Mahmut P. ve İbrahim A., saldırıyla bağlantıları olduğu iddiasıyla 28 Haziran’da tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu