Haber

Fahrettin Koca: Ortaya atılan iddialar üzücü ve şaşırtıcı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Ağustos’ta yaptığı sağlık çalışanlarının taban fiyatlarının ayarlanması gerektiğine dair yaptığı açıklamayla ilgili asılsız bilgilerin yayıldığını belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Fahrettin Koca, doktorların haklarını kaybedeceklerine dair argümanların olduğunu belirterek, “Daha önce tıp doktoru olmayan sağlık çalışanlarımıza yapılan taban ödemenin düşük olması konusunu daha önce gündeme getirmiştik. şimdi ise bu artırılacak. Bu ödeme ‘teşvik havuzundan’ yapılacak, dolayısıyla doktorlara yapılıyor. Zarara yol açacağı yanılsamasına yol açacak bazı iddialar ortaya atıldı” dedi.

Olayları üzücü ve şaşırtıcı olarak nitelendiren Koca, “Üzücü ve şaşırtıcı. Çünkü uzun zamandır bilinmesi gerektiği gibi taban ödeme teşvik ödemesini etkileyen bir ödeme şekli değil. Uzlaşma ile uzlaşma tarih oldu. 17 Ağustos 2022’de Beyaz Reformu. Baz ödeme teşvikten ayrıdır, maaş ve sabit ödeme ile birlikte tek bir bordroda gösterilerek doğrudan her ayın 15’inde hesaplanır.

Meslek kümelerinin ortasında çalışma ahengini bozacak düzenlemelerin etik olmadığını vurgulayan Koca, şöyle devam etti:

“Sağlık hizmetlerinde ihtiyaç, zorunluluk ve manevi gereklilik olan sağlık meslek gruplarının çalışma ahengini bozacak her türlü yaklaşım etik dışıdır. Bir sağlık meslek grubu için planlanan iyileştirmenin diğerinin zararına olması düşünülemez. profesyonel grup. Bunu uzun uzadıya konuştuk. Şimdi işimize dönelim. Önümüzde beklenen yeni Beyaz Reform dönemi var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu