Haber

Bugün ne oldu? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medya Gündemi (2 Şubat 2023)

2 Şubat 2023 tarihinde dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem konularını sizler için derledik.

Bir yıl sonra, Alman polisi inanılmaz bir cinayeti aydınlatmayı başardı. Resmi kayıtlarda ölü görünmek isteyen bir kadının suretini öldürerek üzerine kimliğini koyduğu ortaya çıktı.

onedio.com

İçişleri Bakanı Soylu, 4 ülkenin İstanbul’daki konsolosluklarının kapatılması kararıyla ilgili olarak, “60 milyon turist hedefi koyduğumuz gün Türkiye’de yeni bir psikolojik savaş başlatmanın eşiğindeydiler.”

onedio.com

Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı iç hatlar terminaline gelen televizyoncu ve sunucu Metin Uca gözaltına alındı.

onedio.com

Anavatanı Avustralya ve Amazon ormanları olan tarantulalar Türkiye’de internette satışa sunuldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nce satışın tespiti halinde hayvan başına 26 bin 390 lira ceza uygulanıyor.

onedio.com

CNN Türk’te canlı yayınlanan Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programında farklı anlar yaşandı. SONAR araştırma şirketinin sahibi Hakan Bayrakçı canlı yayında tırnaklarını kesti. Manzaralar sosyal medyada gündem oldu.

onedio.com

Almanya, İngiltere ve Hollanda konsolosluklarının açılmasının ardından Pierre Loti Fransız Lisesi de süresiz olarak kapanma kararı aldı.

onedio.com

Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi Başkanlığına yeniden seçildi.

onedio.com

Trident nükleer denizaltılarından birinin denetimi sonucunda ortaya çıkan ihmal, İngiliz basınında infiale neden oldu. Basında yer alan habere göre 88 milyon sterlinlik nükleer denizaltıda bozulan modüller değiştirilmek yerine yapıştırıcıyla yapıştırıldı.

onedio.com

Meksika’da protestocular, belediye başkanıyla birlikte bir dizi yerel yetkiliyi kaçırdı. Lider ve yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde yetkilileri yakarak öldürmekle tehdit etti.

onedio.com

Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. ‘Bağnazın Tehdidi’ başlıklı köşesinde Ebubekir Sifil’e hakaret ettiği için 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan Dr. Yılmaz Özdil beraat etti.

onedio.com

Aksoy Araştırma’nın yayınladığı son ankete göre AK Parti’nin 2022’nin son çeyreğindeki yükselişi durdu.

onedio.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu