Haber

Boğanın Başına Balyozla Vurup Öldüren Cani ve Yanındaki 2 Kişi Tutuklandı!

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kesecekleri boğanın başına defalarca balyozla vurup öldüren M.Y. ile yanında bulunan 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 3’ü tutuklandı.

Görüntüler toplumsal medyada büyük reaksiyon topladı

Kızıltepe’de bir kişi, ahırda kesimini yapacağı gözlerini bağladığı boğayı başına defalarca balyoz vurup, öldürdü. Görüntüler ortaya çıkınca, sosyal medyada büyük tepki çekti. Harekete geçen polis, görüntülerin kırsal Hocaköy Mahallesi’nde çekildiğini tespit etti.

Kasap olduğu öğrenildi

Jandarma ile ortak çalışma başlatan takımlar, kasaplık yaptığı belirlenen M.Y. ile 4 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin jandarmadaki süreçleri sürerken, manzarada çekim yapan kişinin Kürtçe konuşarak, M.Y.’yi yönlendirip, hayvanın sersemleştiğini, kendine gelmeden çabucak başını kesmesi gerektiğini söylediği duyuldu.

5 bireyden 3’ü tutuklandı

Kızıltepe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘27.11.2022 tarihinde ilçemize bağlı kırsal bir mahallede kasap olan bir şahsın boğanın başına balyoz ile vurması ile ilgili olarak sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine Kaymakam/Belediye Başkanı V. Fatih CIDIRIĞLU’nun da yakından takip ettiği olayla ilgili olarak gözaltına alınan 5 şahıstan 3’ü Sulh Ceza hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, 2 kişi ise serbest bırakılmıştır.’ denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu