Haber

Başkan Osman Gürün umut dolu

MUĞLA (İGFA) – 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Muğla ve ilçelerinde coşkuyla kutlandı. Menteşe’deki kutlamalar kapsamında Gece Gezginleri grubu sahne aldı.

Muğla Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 19 Mayıs kutlamaları Atatürk Stadı’nda devam etti. Stadyumda yapılan gösterinin ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, CHP Muğla Milletvekilleri Gizem Sayar Özcan, Süleyman Girgin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla’da vatandaşların ve gençlerin bayramlarını iş yerlerinde kutladı. ilçe merkezi.

Gece Yolcuları grubu 19 Mayıs kutlamaları için sahne almadan önce Menteşe’de fener alayı düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı fener alayında meşaleler yakıldı ve Türk Bayrakları dalgalandı. Menteşe’de binlerce vatandaşın katıldığı kutlamalarda konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz. Yine hep birlikte Cumhuriyetimizi ecdadımızın dediği gibi ikinci asırımıza, muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğiz.”

Başkan Gürün yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk 104 yıl önce Bandırma Vapuru ile Samsun’a indi. Bu sıradan bir çıkış değil. Mustafa Kemal Atatürk ülkenin halini görür, geleceğini planlar ve Samsun’a ilk adımını atar. O zamanki durumları düşündüğümüzde, şimdi yaşadığımız sıkıntıları kıyaslamak mümkün değil. Önce kendine güvenir, sonra milletine ve dostlarına güvenir ve büyük bir emekle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurar. 19 Mayıs’ı size emanet ediyor. O zaman bugün ülkenin her türlü sorunu için ilk adımı atacak gençlersiniz. Şu anda değerli sorunlar içinde olabiliriz. Özgürlüklerle sorunumuz var, ekonomiyle sorunumuz var, barışla, kardeşlikle sorunumuz var. Bütün bu sorunları çözebiliriz. Umudumuzu asla kaybetmeyeceğiz. Cumhuriyetimizi ecdadımızın dediği gibi ikinci asırımıza, muasır medeniyetler seviyesine yükseltecek, hür, adaletli ve ekonomik yönden yüksek bir ülke haline getireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu