Haber

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Ayulaş’ın faaliyet kollarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu, Ay-Ulaş’ın farklı faaliyet kollarının bulunduğu yönündeki açıklamalara yanıt vererek, “Şu anki adıyla Ulaşım A.Ş. olan Ayulaş’ın farklı bir faaliyet kolu yoktur ve hiçbir zaman da olmamıştır.”

Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis Eylül Toplantısı’nın ilk oturumu Hasret Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Zaman zaman gerginliklerin arttığı ve meclis üyeleri arasında gergin anların yaşandığı meclis toplantısında Ayulaş’ın faaliyet kollarına ilişkin açıklamalarda bulunan Lider Çerçioğlu; “Artık Ayulaş olarak bilinen Ulaş A.Ş.’nin farklı bir faaliyet kolu yoktur ve hiçbir zaman da olmamıştır. Ayulaş’ın tek faaliyet alanı vardır o da taşımacılıktır. Denildiği gibi ne asfalt ne de başka bir faaliyet alanıdır. Faaliyet branşı “Öyle bir şey yok. Bunu nasıl buluyorsun? Ayulaş’ımızın tek bir faaliyet alanı var o da ulaşım. Ne asfalt ne de çöp toplamadır” dedi.

“En az kayıp veren belediye biziz”

Başkan Çerçioğlu ayrıca diğer büyükşehir belediyelerine göre ulaşım sektöründe en az israf yapan belediyeler olduklarına dikkat çekerek; “Ulaşım konusunda diğer belediyelere göre en az borçlu belediyeyiz. Türkiye’de mazot fiyatlarındaki artışlar kısa sürede ortada. Diğer belediyeler bizim iki katımız kadar zarar ediyor. Zararın asıl nedeni ise ani artış. Dizel fiyatlarında” dedi.

Başkan Çerçioğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi adının yolsuzlukla ilişkilendirilemeyeceğine de dikkat çekerek; “Belediyemizde hiçbir zaman yolsuzluk olmayacaktır. Ne bürokratlarımız ne de bir başkası böyle bir şey yapmaz. Bundan herkesin emin olması gerekir” dedi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu