Teknoloji

Apex Legends oyunu son zamanlarda içerik oluşturma ile mücadele ediyor

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 gibi platformlarda yayınlanan ücretsiz Battle Royale oyunu, Çok Oyunculu Oyun Bölümü’nde BAFTA Oyun Ödülü’nü ve dallarda En Yeterli Çok Oyunculu Oyun Ödülü’nü kazandı.

Yayınlandıktan kısa bir süre sonra on milyondan fazla indirmeye ve bir milyon oyuncuya ulaştı. Kusursuz dövüş mekanikleri ve eşsiz Legend karakterleriyle kendi türünde rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Başarısını silah hareketlerinden karakter hareketlerine, strateji seçeneklerinden taktiksel alanlara kadar daha iyi bir oyun deneyimi sunmasına borçludur. Küçük detaylar, detaylı haritalar ve atış hissini oyunculara gerçekmiş gibi yansıtan oyundaki deneyimleri ile büyük bir başarıya imza atan Apex Legends oyunu, kendini tekrar eden içeriği ve teknik zorlukları ile kullanıcılarını yavaş yavaş kaybediyor. Yeni silahlar, karakterler ve haritalarla döneme güzel bir giriş yapmış olsalar da içerik güncellemelerinin olmaması ve sık sık içerik güncellemelerinin yapılmaması oyuncuları Apex Legends oynamaktan uzaklaştırıyor. Apex Legends Winter Express tren modu, son üç yıldır bire bir yapılıyor ve içerik ne kadar eğlenceli olursa olsun oyuncular yeni bir şeyler görmek istiyor.

Geçtiğimiz hafta geri dönen Spellbound Collection etkinliği büyük beğeni toplasa da etkinlikteki güncelleme hataları kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Ayrıca apex Legends kurmak isteyenler kurulum hatası ile karşı karşıya kalırken, zorlukla kurulum yapan oyuncular ise ana menüye geldiklerinde oyun çökmesi ile karşılaşıyorlardı.

Oyuncular, Apex’in sunucu sorunlarına bir çözüm bulmasını uzun süredir bekliyor. Güncellemelerde yaşanan bu sorunlar, oyuncuların ve içerik üreticilerinin başka oyunlara yönelmesine neden oldu. SteamDB’ye göre Twitch izleyicileri 285 bin olan zirveden %70 düşerek 83 bine, Steam’deki oyuncu sayısı ise 413 binden 360 bine geriledi.

ABD’nin en güzel Apex Legends grubu NRG’nin oyuncularından Rocker, Twitter hesabından “Apex ile işim bitti” dedi. açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu