Haber

Antalya Briç Kulübü Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde açıldı

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM) çok yönlü düşünme, konsantrasyon ve planlamayı geliştiren briç sporu için merkez açtı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İstihbarat oyunlarının merkezi olarak gördüğümüz Antalya Briç Kulübümüzün bu merkezle birlikte ASSİM’deki yaşamına devam etmesini önemsiyorum.”

Antalya’da kent kültürünün gelişmesi ve ortak aklın oluşması için çalışmalarını sürdüren Muratpaşa Belediyesi’nin sivil toplum merkezi ASSİM, artık bir köprü merkezine de ev sahipliği yapıyor. Antalya Briç Kulübü ile çok yönlü düşünme, konsantrasyon ve planlamayı geliştiren briç sporunu 7’den 70’e herkese tanıtacak olan merkezin açılışı törenle açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı Uysal, Kulüp Başkanı Mehmet Ozan Uzkut, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı. Lider Uysal, “Bir zeka oyunları merkezi olarak düşündüğümüz Antalya Briç Kulübü’nün bu merkezle birlikte ASSİM’deki yaşamına devam etmesi fikrimiz sonunda gerçekleşti. Briç bir zeka sporudur ve Türkiye’de buna ihtiyacımız var.” Toplam kalite.” Antalya Briç Kulübü’nün farklı alanlarda faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları ile aynı çatı altında olmasının da değerli olduğunun altını çizen Lider Uysal, “Kulübümüzün STK’lar ile etkileşimini artıracağına inanıyorum. sadece kendi faaliyetlerini yürüten değil tüm toplumu ayağa kaldıran bir fonksiyon, hayırlı olsun” dedi.

Türkiye Briç Federasyonu üyesi olan Antalya Briç Kulübü haftanın yedi günü açık olacaktır. Her gün 14.00-18.00 saatleri arasında düzenlenen turnuvalara 7’den 70’e briç sporuna ilgi duyan herkes katılabilir. Yeni başlayanlar için briç kurslarının açılacağı merkez, 17-18 Haziran tarihlerinde de kulüp ortası bölge eleme şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu