Haber

10 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! 32 şüpheli yakalandı

FETÖ’ye yönelik 10 ilde eş zamanlı yürütülen “Pinch-4” operasyonlarında 32 şüpheli yakalanırken, büyük miktarda döviz, altın ve Türk lirası ele geçirildi.

10 İLDE FETÖ’YE KARŞI EŞZAMANLI OPERASYON

Operasyonun duyurusunu yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “10 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı yürütülen “Pinch-34” operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülerle mücadelemiz Milli irademize darbe girişiminde bulunanlar kararlılıkla devam edecektir.Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri FETÖ ile mücadele edecek.10 ilde gerçekleştirilen “JIPPLE-4” operasyonlarında aykırı:

11 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Gözaltına alınmamak veya tutuklanmamak için örgüte yardım eden kişiler adına ev kiraladıkları, yakalanmamak için gruplar halinde bu “Gaybubet evleri”nde kaldıkları tespit edilen 2 ev sahibi ve 4 aranan FETÖ üyesi şüpheli. Açığa çıkanların kimlikleri İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından belirlendi. Savaş Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği operasyonda yakalandı. Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Ordu, Balıkesir’in de aralarında bulunduğu 9 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün sözde “Askeri Gizli Yapılanma” bünyesinde faaliyet gösteren ve ankesörlü telefonla iletişim kurduğu tespit edilen 11 şüpheli yakalandı. , Tokat ve Afyonkarahisar, merkezli olarak Konya’da bulunmaktadır.

ÇEŞİTLİ MESLEKİ GRUPLARDA FAALİYET GÖSTERDİLER

Örgütün sözde “GATA Yapılanması” bünyesinde faaliyet gösterdikleri belirlenen Ankara ve Bursa’da yürütülen operasyonlarda 4 şüpheli yakalandı. Balıkesir’de örgüt bünyesinde çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren ve Bank Asya’da hesap artırım kaydı bulunan kişileri yakalamak amacıyla düzenlenen operasyonda 5 şüpheli yakalandı. Aydın’da düzenlenen operasyonda örgüt içinde faaliyet gösterdiği tespit edilen bir şüpheli yakalandı. Ayrıca Bursa, Aksaray, Afyonkarahisar, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta “Silahlı Terör Örgütüne (FETÖ) Üye Olmak” suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan kişilerin yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda toplam 5 şüpheli yakalandı.

BİRÇOK DÖVİZ, ALTIN ​​VE TÜRK LİRASI ELE GETİRİLDİ

Operasyonlarda büyük miktarda döviz, altın ve Türk Lirası bulunuyor. Bir silahın yanı sıra çok sayıda dijital malzeme ve organizasyonel belge ele geçirildi. Operasyonları yürüten Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. “Aziz Milletimizin duası ve desteğiyle terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin nefesini keseceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yenimahalle Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu